Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II

Wyjazdowe warsztaty rekreacyjno - edukacyjne dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Utworzono dnia 10.09.2020

W dniach od 31 sierpnia do 06 września 2020 roku odbyły się wyjazdowe warsztaty rekreacyjno - edukacyjne dla osób z niepełnosparwnościami - uczestników projektu „Razem aktywnie w przyszłość" - II edycja i osób z ich otoczenia - łącznie 24 osoby. Warsztaty zostały zorganizowane w Jastrzębiej Górze.

W ramach wyjazdowych warsztatów, dla wszystkich uczestników wyjazdu, przeprowadzone zostały zajęcia fotograficzne oraz zajęcia sportowe z podstaw samoobrony.

W ramach wyjazdu zorganizowane zostały wycieczki rekreacyjno – edukacyjne do następujących miejsc:
1.Półwysep Hel
2.Gdańsk – Muzeum II Wojny Światowej oraz rejs statkiem
3.Gdynia – Pomnik Obrońców Wybrzeża – Szlak Turystyczny "Westerplatte", Akwarium Gdyńskie, Port w Gdyni.

Jednocześnie, podczas warsztatów rekreacyjno - edukacyjnych zrealizowano działania mające na celu zintegrowanie grupy poprzez wspólne wyjścia na basen, siłownię, kręgle, ognisko/grill, aż po uroczystą kolację i podsumowanie wyjazdu.

Zorganizowane warsztaty miały na celu podniesienie kompetencji społeczno-edukacyjnych wśród uczestników wyjazdu, zapoznanie z ciekawymi miejscami pod względem historycznym i geograficznym.
Wszyscy uczestnicy warsztatów byli zadowoleni z udzielonego wsparcia, co potwierdzili w ankietach oceniających zorganizowane działania.

zdjęcia

Utworzono dnia 10.09.2020, 19:51