Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II

Artterapia dla osób z niepełnosprawnościami - uczestników projektu "Razem aktywnie w przyszłość” – II edycja

Utworzono dnia 28.01.2021

Już w lutym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze w ramach realizowanego projektu „Razem aktywnie w przyszłość” – II edycja planuje aktywność z zakresu artterapii.  Wsparcie skierowane będzie do osób z niepełnosprawnościami – uczestników projektu.

Artterapia przybiera różne formy ekspresji twórczej, jednym z nich jest malarstwo. Malowanie po numerach może być formą rozwijania pasji, ale również przeznaczone jest dla osób, które nigdy nie miały doświadczenia z malarstwem. Proponowana metoda malowania obrazów, pozwala każdej osobie stworzyć wspaniały obraz co daje twórcy mnóstwo satysfakcji. W czasie pandemii wywołanej koronawirusem SARS-Cov-2 i wprowadzonymi ustawowo ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się osób i kontaktów bezpośrednich osoby z niepełnosprawnościami często pozostają same w domach, nie mają pomysłu na spędzenie wolnego czasu. Planujemy dostarczyć uczestnikom projektu zestawy do malowania obrazów po numerach, które pozwolą puścić wodze fantazji i wyobrazić sobie, iż znajdujemy się w miejscu i takich okolicznościach, które właśnie malujemy, mimo tego, że nadal otaczają nas cztery ściany własnego domu lub mieszkania. Odpowiednie dobieranie kolorów i wypełnianie nimi kolejnych przestrzeni obrazu pozwoli skutecznie odprężyć się oraz zapewnić długie godziny pozytywnego skupienia w inspirującym świecie sztuki.

Stworzenie własnego obrazu, którym będzie można udekorować mieszkanie czy podarować bliskiej osobie, da wiele satysfakcji co podniesie poczucie własnej wartości. W okresie gdy będzie możliwe spotykanie się w większym gronie można będzie pochwalić się swoim dziełem przed innym osobami np. podczas mini wystawy.