Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II

Wyjazdowe warsztaty edukacyjno - rekreacyjne dla rodzin z dziećmi do lat 15

Utworzono dnia 17.09.2020

W dniach od 28 sierpnia do 30 sierpnia 2020 roku odbyły się wyjazdowe warsztaty edukacyjno - rekreacyjne dla rodzin z dziećmi - uczestników projektu "Razem aktywnie w przyszłość" - II edycja i osób z ich otoczenia - łącznie 50 osób. Warsztaty zostały zorganizowane w Hotelu Remes Sport &Spa w Opalenicy.

W ramach wyjazdowych warsztatów przeprowadzono zajęcia sportowe oraz plastyczne dla dzieci. Natomiast dla rodzin zastępczych odbyły się warsztaty edukacyjne „Bezpieczeństwo dziecka w sieci”. Dodatkowo były prowadzone zajęcia integracyjne przez animatora, angażując do wspólnej zabawy rodziny z dziećmi.

Podczas warsztatów uczestnicy nabyli wiedzę dotyczącą problematyki zagrożeń wobec dzieci i młodzieży w sieci. Rodziny wzięły udział w dyskusji, ćwiczeniach oraz miały możliwość pracy grupach.

W czasie wyjazdowych warsztatów edukacyjno - rekreacyjnych zrealizowano działania mające na celu zintegrowanie grupy poprzez wspólne wyjścia na basen, siłownię, grill. Zajęcia integracyjne pozwoliły uczestnikom/czkom wyjazdowych warsztatów na budowanie pozytywnych relacji w grupie, poznanie zasad zdrowej rywalizacji, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych.

Uczestnicy podczas całego pobytu mieli możliwość korzystania z infrastruktury hotelu.

Wszyscy uczestnicy warsztatów byli zadowoleni z udzielonego wsparcia, co potwierdzili w ankietach oceniających zorganizowane działania.

zdjęcia

Utworzono dnia 17.09.2020, 09:01